Menu

Fałszywy krewny trafił za kratki

logo.policja.01.200xKolejną osobę podejrzaną o oszustwo metodą „na wnuczka” zatrzymali mokotowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że Daniel Z. podał się najpierw za krewnego 78-letniej kobiety, a potem również za funkcjonariusza i nakłonił ją do przekazania 20 tys. złotych. 21-latek został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Aresztowani kolejni fałszywi krewni

logo.policja.01.200xKryminalni z Mokotowa zapobiegli kolejnemu oszustwu „na wnuczka” Dzięki szybkiej reakcji policjantów 72-letnia kobieta nie straciła wszystkich oszczędności. Policjanci zatrzymali 31-letnią Kingę S. oraz 20-letniego Jana W., którzy podając się najpierw za jej krewnego, a potem również za funkcjonariusza chcieli wyłudzić od niej 80 tys. złotych. Wczoraj obydwoje zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Zatrzymane za oszustwo

logo.policja.01.200xKara nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi kobietom zatrzymanym przez wolborskich policjantów. Zatrzymane są podejrzane o przerabianie kserokopii dowodów osobistych, a następnie na podstawie tych dokumentów zawieranie przez Internet umów o świadczenie usług telefonicznych. Uzyskane w wyniku umów telefony komórkowe podejrzane sprzedawały w piotrkowskich komisach.

Czytaj więcej...

Odpowiedzą za wyłudzenie sprzętu narciarskiego

logo.policja.01.200xMałopolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy udawali narciarzy. W gminie Bukowina Tatrzańska z różnych wypożyczalni wyłudzili sprzęt wartości ok. 30 tys. złotych. Oszuści pochodzą z Chrzanowa, może im grozić kara do ośmiu lat więzienia.

Czytaj więcej...

Policjanci zatrzymali fałszerzy kart

logo.policja.01.200xPolicjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy zatrzymali trzech obywateli Bułgarii podejrzanych o montaż na jednym z bankomatów w Rzeszowie nakładki przechwytującej dane z kart bankomatowych. Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły ataku skimmingowego.

Czytaj więcej...

Areszt dla sprawcy oszustw metodą „na wnuczka”

logo.policja.01.200xPolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o wyłudzanie pieniędzy od starszych osób. Na szczęście nie wszyscy dali się nabrać i w odpowiednim momencie powiadomili Policję. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj więcej...

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o oszustwa

logo.policja.01.200xBrzozowscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, obywateli Rumunii, którzy usiłowali wypłacić z konta bankowego ponad 5,5 tys. dolarów amerykańskich. Jak ustalili policjanci, pieniądze te pochodziły od osób oszukanych na aukcjach internetowych. Według policyjnych ustaleń nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścili podejrzani. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Czytaj więcej...

Czterech fałszywych „wnuczków” zatrzymanych

logo.policja.01.200xPłońscy kryminalni ustalili dane czterech osób podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka”. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, działający prawdopodobnie na terenie całego województwa mazowieckiego. Dwóch podejrzanych trafiło już do aresztu.

Czytaj więcej...

Wyłudzał pieniądze w bankach na terenie całego kraju

logo.policja.01.200xKara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o wyłudzenie w różnych bankach na terenie Polski pieniędzy pochodzących z tytułu zaciągniętych kredytów. Sumę strat w tej sprawie oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych. Wobec zatrzymanego zastosowano już tymczasowy areszt.

Czytaj więcej...