Menu

dlastudenta.pl: Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je!

(fragment artykułu z serwisu www.dlastudenta.pl)

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE został stworzony dla ochrony osób, które utraciły swoje dokumenty tożsamości (dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy i wiele innych, w tym także karty płatnicze i dowody rejestracyjne).

Każdego dnia zdarza się kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym dokumentem! Tylko w 2008 r. Policja zanotowała ponad 19 tysięcy przypadków posługiwania się dokumentami innej osoby i ponad 30 tysięcy przypadków podrabiania dokumentów tożsamości.

Czytaj więcej...

informacjelokalne.pl: W Gnieźnie dowody osobiste giną na potęgę!

(fragment artykułu z serwisu www.informacjelokalne.pl)

W ostatnim okresie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie odnotowała znaczną ilość zgłoszeń o kradzieży dokumentów. Z poczynionych ustaleń wynika, że osobami poszkodowanymi są głównie osoby starsze. Tylko w miniony weekend na gnieźnieńską policją siedmiokrotnie zgłaszano zagubienie lub kradzież dowodów osobistych, praw jazdy, legitymacji rencisty.

Czytaj więcej...

tvn24.pl: Bankowi oszuści zaczęli się bać?

TVN24 - tvn24.pl

(fragment artykułu z serwisu www.tvn24.pl)

CHCIELI WYŁUDZIĆ KREDYTY "TYLKO" NA 321 MLN ZŁ.

W ciągu ostatniego roku, przy pomocy cudzych dokumentów złodzieje próbowali wyłudzić kredyty o łącznej wartości 321 mln zł - wynika z danych Związku Banków Polskich. I chociaż liczba takich incydentów spada, to ZBP apeluje, by w razie utraty dokumentu, jak najszybciej zastrzec go w jednej z kilkunastu tysięcy placówek bankowych.

Czytaj więcej...

bankier.pl: W ciągu ostatnich 12 miesięcy na cudze dokumenty próbowano wyłudzić 321 mln zł

(Artykuł z serwisu Bankier.pl, źródło PAP)

W ciągu ostatnich 12 miesięcy (lipiec 2008 - czerwiec 2009), przy pomocy cudzych dokumentów, złodzieje próbowali wyłudzić kredyty o łącznej wartości 321 mln zł. W razie utraty dowodu osobistego, czy prawa jazdy, dokument należy jak najszybciej zastrzec w jednej z kilkunastu tysięcy placówek bankowych - zaapelował w środę Związek Banków Polskich.

Czytaj więcej...

Kurier Finansowy: Rozmowa z Elżbietą Piórkowską - Doradcą Prezesa ZBP

(rozmowa opublikowana w dwumiesięczniku "Kurier Finansowy" - nr 6/2007)

KF: Dlaczego Związek Banków Polskich utworzył System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE?

Elżbieta Piórkowska - Doradca Prezesa Związku Banków Polskich (fot. Grzegorz Kondek - www.kondek.pl)

Elżbieta Piórkowska: Od początku swojej działalności ZBP aktywnie uczestniczy w budowie Systemów Wymiany Informacji, które pozwalają bankom na ocenę wiarygodności płatniczej klientów oraz takich, które ostrzegają przed realizacją transakcji oszukańczej przy użyciu skradzionych lub sfałszowanych dokumentów tożsamości. Jednym z nich jest System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, który powstał w 1997 r. Pełni on jeszcze jedną ważną rolę. Jest trwałym elementem bankowego systemu ochrony Klienta i jego depozytów do czego banki, jako instytucje zaufania publicznego, przywiązują szczególne znaczenie.

Czytaj więcej...

Kurier Finansowy: Bezpieczne dane

(artykuł z dwumiesięcznika "Kurier Finansowy" - nr 6/2007)

Grzegorz Kondek

Co zrobić, gdy ktoś nam skradnie albo gdy zagubimy któryś z naszych dokumentów? Jak to co - już słyszę odpowiedź - zgłosić to policji. Owszem, ale nie tylko jej. A może nie przede wszystkim jej.

Czytaj więcej...

wiadomosci24.pl: Skimming - kradzieże kart płatniczych

(fragment artykułu z serwisu www.wiadomości24.pl)

Roman Chowaniec z Katowic stracił już trzy karty do bankomatu i prawie 20 tys. zł, ponieważ złodzieje natychmiast zrobili z tych kart użytek. Gdy zginęła mu trzecia karta, natychmiast telefonicznie zastrzegł jej numer. Ale nim mechanizm zadziałał, na koncie miał już 13-tysięczny debet.

Czytaj więcej...

Podkategorie