Menu

Zarzuty za usiłowanie oszustwa "na wnuczka i policjanta"

logo.policja.01.200xPolicjanci z Opola zatrzymali dwóch mieszkańców Łodzi podejrzanych o usiłowanie oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Jak ustalili zajmujący się sprawą funkcjonariusze, mężczyźni usiłowali wyłudzić od jednej z mieszkanek Opola prawie 150 tys. złotych. Teraz muszą się liczyć z karą nawet 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Rozbita szajka oszustów wyłudziła ponad 30 mln zł

logo.policja.01.200xPolicjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz Katowicka Prokuratura Okręgowa finalizują śledztwo w sprawie oszustw finansowych dokonywanych na terenie Polski przez obywateli Rumunii. W ręce stróżów prawa wpadło czterech mężczyzn i kobieta. Wszystkim podejrzanym udowodniono oszustwa na kwotę ponad 30 mln zł. Policjanci nadal poszukują mężczyzny, który prawdopodobnie jest jednym ze sprawców oszustwa finansowego. Sprawa dotyczy wyłudzenia od firm z Azji ponad 108 tys.dolarów. Osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach, proszone są o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Pracownica banku, listonosz, ksiądz, pielęgniarka. Każdy może pomóc w walce z oszustami

logo.policja.01.200xPo raz kolejny już pracownica banku z Ostródy widząc starszą osobę chcącą wypłacić dużą sumę pieniędzy, zareagowała i nie dopuściła do oszustwa i przekazania przestępcy oszczędności klienta placówki. Ta wnikliwość, zainteresowanie i życzliwość wobec osób starszych pań siedzących po drugiej stronie bankowego okienka pomaga nie tylko samym klientom, którzy nie tracą pieniędzy, ale także Policji, która od lat przestrzega przed oszustami „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Każdy z otoczenia osoby starszej, członek rodziny, pani z poczty, banku, ksiądz podczas kazania, czy pielęgniarka z przychodni zdrowia może pomóc w walce z oszustami, rozmawiać z osobami starszymi, uprzedzać o działaniach przestępców i przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Policjanci rozbili grupę oszustów

logo.policja.01.200xPolicjanci z żywieckiej komendy rozbili grupę oszustów. W sprawie zatrzymano 4 osoby w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Grupa zajmowała się wyłudzaniem pożyczek i kredytów na szkodę banków i instytucji finansowych. Oszuści usłyszeli łącznie ponad 40 zarzutów. Za popełnione przestępstwa oszustom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Podejrzany o wyłudzenie ponad 400 tys. zł

logo.policja.01.200xPolicjanci z Opola wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 44-latka podejrzewanego o fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie kredytów gotówkowych w wysokości co najmniej 400 tys. złotych. Mieszkaniec Opola usłyszał już 4 zarzuty. Został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Jak zastrzec skradzioną kartę?

logo.rmf.24.01.250x87Związek Banków Polskich ponad rok temu uruchomił System Zastrzegania Kart. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych, nawet jeśli jej posiadacz nie zna numeru telefonu do własnego banku.

Czytaj więcej...

Podkategorie