Menu

Dowód osobisty to nie tylko kawałek plastiku – to nasza tożsamość i miliardy złotych do ochrony w skali całego kraju

info.dok.300x166W 2015 r. próbowano wyłudzić aż 7,2 tys. kredytów na łączną kwotę 253 milionów złotych. Stosowany nie tylko w bankowości System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE kolejny rok z rzędu bije rekordy popularności – w zeszłym roku zastrzeżone aż 130,8 tys. dowodów osobistych i paszportów. Związek Banków Polskich opublikował 24. edycję Raportu o dokumentach InfoDOK.

Czytaj więcej...

Polacy pamiętają o zastrzeganiu utraconych kart. Rośnie popularność infolinii 828 828 828.

828.grafika Blisko 100 tysięcy połączeń od początku funkcjonowania obsłużył System Zastrzegania Kart, stworzony z myślą o bezpieczeństwie około 35 milionów kart płatniczych wydanych w Polsce. Ich użytkownicy, dzięki uruchomieniu numeru 828 828 828 mogą dziś z każdego miejsca na świecie, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu w szybki i skuteczny sposób zastrzec utraconą kartę.

Czytaj więcej...

Ochrona przed wyłudzeniami kredytów – rekordowy II kwartał 2015 r.

infodok.01.300x169W II kwartale 2015 r. Polacy zastrzegli rekordowo dużą liczbę kradzionych i zgubionych dokumentów – niemal 37 tysięcy nowych danych trafiło do międzybankowego Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Jednocześnie w tym okrasie na cudze nazwisko próbowano wyłudzić 1 616 kredytów na łączną kwotę w wysokości „jedynie” 55,3 miliona złotych. To główne wnioski z najnowszego raportu infoDOK opublikowanego przez Związek Banków Polskich.

Czytaj więcej...

Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta CBŚP” nadal aktywni

logo.policja.01.200xMimo szerokiej akcji profilaktycznej wciąż w województwie kujawsko-pomorskim zdarzają się przypadki oszustw metodą "na wnuczka", a ostatnio bardziej popularna wśród oszustów metoda „na policjanta”. Niestety przestępcy w ostatnich dniach oszukali mieszkańców Bydgoszczy. Sprawcy wyłudzili od nich blisko 200 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Zarzuty za usiłowanie oszustwa "na wnuczka i policjanta"

logo.policja.01.200xPolicjanci z Opola zatrzymali dwóch mieszkańców Łodzi podejrzanych o usiłowanie oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Jak ustalili zajmujący się sprawą funkcjonariusze, mężczyźni usiłowali wyłudzić od jednej z mieszkanek Opola prawie 150 tys. złotych. Teraz muszą się liczyć z karą nawet 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Rozbita szajka oszustów wyłudziła ponad 30 mln zł

logo.policja.01.200xPolicjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz Katowicka Prokuratura Okręgowa finalizują śledztwo w sprawie oszustw finansowych dokonywanych na terenie Polski przez obywateli Rumunii. W ręce stróżów prawa wpadło czterech mężczyzn i kobieta. Wszystkim podejrzanym udowodniono oszustwa na kwotę ponad 30 mln zł. Policjanci nadal poszukują mężczyzny, który prawdopodobnie jest jednym ze sprawców oszustwa finansowego. Sprawa dotyczy wyłudzenia od firm z Azji ponad 108 tys.dolarów. Osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach, proszone są o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Pracownica banku, listonosz, ksiądz, pielęgniarka. Każdy może pomóc w walce z oszustami

logo.policja.01.200xPo raz kolejny już pracownica banku z Ostródy widząc starszą osobę chcącą wypłacić dużą sumę pieniędzy, zareagowała i nie dopuściła do oszustwa i przekazania przestępcy oszczędności klienta placówki. Ta wnikliwość, zainteresowanie i życzliwość wobec osób starszych pań siedzących po drugiej stronie bankowego okienka pomaga nie tylko samym klientom, którzy nie tracą pieniędzy, ale także Policji, która od lat przestrzega przed oszustami „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Każdy z otoczenia osoby starszej, członek rodziny, pani z poczty, banku, ksiądz podczas kazania, czy pielęgniarka z przychodni zdrowia może pomóc w walce z oszustami, rozmawiać z osobami starszymi, uprzedzać o działaniach przestępców i przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Podkategorie