Menu

Zatrzymany za kradzieże kieszonkowe

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwie kradzieże kieszonkowe. Waldemar C. w rejonie Dworca Zachodniego okradł dwie kobiety z portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów. 61-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej...

W I kwartale 2016 r. ponad 28 tys. osób nie pozwoliło ukraść swojej tożsamości!

infodok.2016.wydanie.25.nazwa.300x194Wielkość Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z dokumentami tożsamości, które po zablokowaniu nie mogą być wykorzystane do wyłudzeń wynosi 1 581 448 sztuk. W czasie ostatnich 3 miesięcy baza wzrosła o 28 210 szt. – to tak, jakby dokumenty utracili wszyscy dorośli mieszkańcy miasta o wielkości Nowego Targu, Iławy czy Dzierżoniowa. Jest to najwyższy jak dotąd wynik pierwszego kwartału od 2008 r.

 

Czytaj więcej...

Zatrzymana na próbie wyłudzenia kredytu

logo.policja.01.200xZarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów usłyszała 35-letnia kobieta zatrzymana na gorącym uczynku przez będzińskich policjantów. Sprawczynię ujęto w momencie, gdy chciała sfinalizować umowę kredytową na zakup sprzętu elektronicznego. Oszustka, która zamierzała wyłudzić 3 tyś. złotych może teraz spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

Czytaj więcej...

Usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt w banku

logo.policja.01.200xDąbrowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy w jednej z placówek bankowych w centrum miasta, usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt. Grupa przedstawiła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu, a dodatkowo potwierdzała nieprawdziwe miejsce zatrudnienia niedoszłego kredytobiorcy.

Czytaj więcej...

Dowód osobisty to nie tylko kawałek plastiku – to nasza tożsamość i miliardy złotych do ochrony w skali całego kraju

info.dok.300x166W 2015 r. próbowano wyłudzić aż 7,2 tys. kredytów na łączną kwotę 253 milionów złotych. Stosowany nie tylko w bankowości System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE kolejny rok z rzędu bije rekordy popularności – w zeszłym roku zastrzeżone aż 130,8 tys. dowodów osobistych i paszportów. Związek Banków Polskich opublikował 24. edycję Raportu o dokumentach InfoDOK.

Czytaj więcej...

Polacy pamiętają o zastrzeganiu utraconych kart. Rośnie popularność infolinii 828 828 828.

828.grafika Blisko 100 tysięcy połączeń od początku funkcjonowania obsłużył System Zastrzegania Kart, stworzony z myślą o bezpieczeństwie około 35 milionów kart płatniczych wydanych w Polsce. Ich użytkownicy, dzięki uruchomieniu numeru 828 828 828 mogą dziś z każdego miejsca na świecie, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu w szybki i skuteczny sposób zastrzec utraconą kartę.

Czytaj więcej...

Ochrona przed wyłudzeniami kredytów – rekordowy II kwartał 2015 r.

infodok.01.300x169W II kwartale 2015 r. Polacy zastrzegli rekordowo dużą liczbę kradzionych i zgubionych dokumentów – niemal 37 tysięcy nowych danych trafiło do międzybankowego Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Jednocześnie w tym okrasie na cudze nazwisko próbowano wyłudzić 1 616 kredytów na łączną kwotę w wysokości „jedynie” 55,3 miliona złotych. To główne wnioski z najnowszego raportu infoDOK opublikowanego przez Związek Banków Polskich.

Czytaj więcej...

Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta CBŚP” nadal aktywni

logo.policja.01.200xMimo szerokiej akcji profilaktycznej wciąż w województwie kujawsko-pomorskim zdarzają się przypadki oszustw metodą "na wnuczka", a ostatnio bardziej popularna wśród oszustów metoda „na policjanta”. Niestety przestępcy w ostatnich dniach oszukali mieszkańców Bydgoszczy. Sprawcy wyłudzili od nich blisko 200 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Podkategorie