Menu

Konsumencie, uważaj – informacja Prezesa UOKiK w sprawie windykacji

Manipulacja informacjami przekazywanymi konsumentom oraz myląca forma graficzna wezwań do zapłaty – to efekt pism wysyłanych przez Kancelarię Spraw Sądowych i Windykacyjnych w imieniu Polskiego Centrum Telemedycznego. Prezes Urzędu apeluje do konsumentów, aby skorzystali z bezpłatnej pomocy prawnej, zanim podejmą jakiekolwiek działania.

 

Czytaj więcej...

Olsztynianin usłyszał 180 zarzutów

Dziś do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec 45-latka zawierający 180 zarzutów oszustw i ich usiłowania. Mężczyzna pod koniec ubiegłego roku został tymczasowo aresztowany za pobicie za skutkiem śmiertelnym.

 

Czytaj więcej...

W II kwartale 2016 r. niemal 900 tys. zł dziennie próbowano wyłudzić z banków przy pomocy kradzionej tożsamości!

infodok.2016.wydanie.26.nazwa.300xW czasie ostatnich 3 miesięcy próbowano łącznie wyłudzić 81,8 mln zł – wykryto ponad 1,5 tys. przypadków wykorzystania kradzionej tożsamości przy tym procederze. Powstrzymanie przestępców było możliwe dzięki coraz większej liczbie zastrzeżeń dokumentów w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE dokonywanych za pośrednictwem banków przez osoby, które swoje dokumenty utraciły.

Czytaj więcej...

Fałszowali dokumenty aby zarejestrować samochody

logo.policja.01.200xFałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie poświadczenia nieprawdy było przyczyną zatrzymania dwóch mieszkańców Lublina w wieku 34 i 44 lat. Mężczyźni posługując się sfałszowanymi dokumentami za pośrednictwem tzw. „słupów” zarejestrowali jedenaście samochodów. Jak ustalili funkcjonariusze od pojazdów nie był odprowadzony podatek akcyzowy.

 

Czytaj więcej...

Zatrzymany za kradzieże kieszonkowe

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwie kradzieże kieszonkowe. Waldemar C. w rejonie Dworca Zachodniego okradł dwie kobiety z portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów. 61-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej...

W I kwartale 2016 r. ponad 28 tys. osób nie pozwoliło ukraść swojej tożsamości!

infodok.2016.wydanie.25.nazwa.300x194Wielkość Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z dokumentami tożsamości, które po zablokowaniu nie mogą być wykorzystane do wyłudzeń wynosi 1 581 448 sztuk. W czasie ostatnich 3 miesięcy baza wzrosła o 28 210 szt. – to tak, jakby dokumenty utracili wszyscy dorośli mieszkańcy miasta o wielkości Nowego Targu, Iławy czy Dzierżoniowa. Jest to najwyższy jak dotąd wynik pierwszego kwartału od 2008 r.

 

Czytaj więcej...

Zatrzymana na próbie wyłudzenia kredytu

logo.policja.01.200xZarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów usłyszała 35-letnia kobieta zatrzymana na gorącym uczynku przez będzińskich policjantów. Sprawczynię ujęto w momencie, gdy chciała sfinalizować umowę kredytową na zakup sprzętu elektronicznego. Oszustka, która zamierzała wyłudzić 3 tyś. złotych może teraz spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

Czytaj więcej...

Usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt w banku

logo.policja.01.200xDąbrowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy w jednej z placówek bankowych w centrum miasta, usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt. Grupa przedstawiła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu, a dodatkowo potwierdzała nieprawdziwe miejsce zatrudnienia niedoszłego kredytobiorcy.

Czytaj więcej...

Podkategorie