Menu

Fałszowali dokumenty aby zarejestrować samochody

logo.policja.01.200xFałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie poświadczenia nieprawdy było przyczyną zatrzymania dwóch mieszkańców Lublina w wieku 34 i 44 lat. Mężczyźni posługując się sfałszowanymi dokumentami za pośrednictwem tzw. „słupów” zarejestrowali jedenaście samochodów. Jak ustalili funkcjonariusze od pojazdów nie był odprowadzony podatek akcyzowy.

 

Czytaj więcej...

Zatrzymany za kradzieże kieszonkowe

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwie kradzieże kieszonkowe. Waldemar C. w rejonie Dworca Zachodniego okradł dwie kobiety z portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów. 61-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej...

Zatrzymana na próbie wyłudzenia kredytu

logo.policja.01.200xZarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów usłyszała 35-letnia kobieta zatrzymana na gorącym uczynku przez będzińskich policjantów. Sprawczynię ujęto w momencie, gdy chciała sfinalizować umowę kredytową na zakup sprzętu elektronicznego. Oszustka, która zamierzała wyłudzić 3 tyś. złotych może teraz spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

Czytaj więcej...

Usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt w banku

logo.policja.01.200xDąbrowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy w jednej z placówek bankowych w centrum miasta, usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt. Grupa przedstawiła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu, a dodatkowo potwierdzała nieprawdziwe miejsce zatrudnienia niedoszłego kredytobiorcy.

Czytaj więcej...

Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta CBŚP” nadal aktywni

logo.policja.01.200xMimo szerokiej akcji profilaktycznej wciąż w województwie kujawsko-pomorskim zdarzają się przypadki oszustw metodą "na wnuczka", a ostatnio bardziej popularna wśród oszustów metoda „na policjanta”. Niestety przestępcy w ostatnich dniach oszukali mieszkańców Bydgoszczy. Sprawcy wyłudzili od nich blisko 200 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Zarzuty za usiłowanie oszustwa "na wnuczka i policjanta"

logo.policja.01.200xPolicjanci z Opola zatrzymali dwóch mieszkańców Łodzi podejrzanych o usiłowanie oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Jak ustalili zajmujący się sprawą funkcjonariusze, mężczyźni usiłowali wyłudzić od jednej z mieszkanek Opola prawie 150 tys. złotych. Teraz muszą się liczyć z karą nawet 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Rozbita szajka oszustów wyłudziła ponad 30 mln zł

logo.policja.01.200xPolicjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz Katowicka Prokuratura Okręgowa finalizują śledztwo w sprawie oszustw finansowych dokonywanych na terenie Polski przez obywateli Rumunii. W ręce stróżów prawa wpadło czterech mężczyzn i kobieta. Wszystkim podejrzanym udowodniono oszustwa na kwotę ponad 30 mln zł. Policjanci nadal poszukują mężczyzny, który prawdopodobnie jest jednym ze sprawców oszustwa finansowego. Sprawa dotyczy wyłudzenia od firm z Azji ponad 108 tys.dolarów. Osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach, proszone są o kontakt z Policją.

Czytaj więcej...

Pracownica banku, listonosz, ksiądz, pielęgniarka. Każdy może pomóc w walce z oszustami

logo.policja.01.200xPo raz kolejny już pracownica banku z Ostródy widząc starszą osobę chcącą wypłacić dużą sumę pieniędzy, zareagowała i nie dopuściła do oszustwa i przekazania przestępcy oszczędności klienta placówki. Ta wnikliwość, zainteresowanie i życzliwość wobec osób starszych pań siedzących po drugiej stronie bankowego okienka pomaga nie tylko samym klientom, którzy nie tracą pieniędzy, ale także Policji, która od lat przestrzega przed oszustami „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Każdy z otoczenia osoby starszej, członek rodziny, pani z poczty, banku, ksiądz podczas kazania, czy pielęgniarka z przychodni zdrowia może pomóc w walce z oszustami, rozmawiać z osobami starszymi, uprzedzać o działaniach przestępców i przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Policjanci rozbili grupę oszustów

logo.policja.01.200xPolicjanci z żywieckiej komendy rozbili grupę oszustów. W sprawie zatrzymano 4 osoby w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Grupa zajmowała się wyłudzaniem pożyczek i kredytów na szkodę banków i instytucji finansowych. Oszuści usłyszeli łącznie ponad 40 zarzutów. Za popełnione przestępstwa oszustom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...