Menu

Jak zastrzec skradzioną kartę?

logo.rmf.24.01.250x87Związek Banków Polskich ponad rok temu uruchomił System Zastrzegania Kart. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych, nawet jeśli jej posiadacz nie zna numeru telefonu do własnego banku.

Czytaj więcej...

Zagubienie dokumentów - co zrobić?

W przypadku zagubienia dokumentów warto jak najszybciej zastrzec je w Centralnej Bazie Danych Systemu Dokumenty Zastrzeżone. Kolejnym krokiem jest zawiadomienie o zagubieniu dokumentów urzędów, które te dokumenty wydały.

Czytaj więcej...

Wyłudzenie kredytu: jak mu zapobiec?

Wyłudzenie kredytu na podstawie skradzionego już nie takie proste. A wszystko dzięki Alertowi Strażnik Kredytu - usługi sms dostępnej w ramach portalu Biura Informacji Kredytowej. Aktualnie można skorzystać z tego typu ochrony za darmo, przez 60 dni, zakładając na stronie BIK Konto Próbne.

Czytaj więcej...

Straciłeś dokumenty na wakacjach? Możesz paść ofiarą

Podczas wakacyjnej podróży stosunkowo łatwiej jest zgubić paszport lub inny dokument tożsamości. Na wakacjach także, często udostępniamy dokumenty osobom trzecim, np. rejestrując się w hotelu czy wypożyczając samochód. Należy pamiętać, że jeśli nasze dane osobowe trafią w niepowołane ręce, konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe.

Czytaj więcej...

Podkategorie