Menu

Samorządy

samorzady.02.300x166Patronat nad Kampanią objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, czynnie wspiera ją także Policja – we wszystkich jednostkach terenowych znajdują się plakaty i naklejki informujące o Systemie DZ – m.in. dzięki temu, w ostatnim półroczu, o połowę wzrosła liczba zastrzeganych dokumentów – i obecnie sięga już prawie 4.000 dokumentów tygodniowo.

Ze względu na bardzo ważny społecznie aspekt funkcjonowania Systemu DZ zapraszamy do współpracy wszystkie polskie gminy.

Biorąc pod uwagę zadania realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego, a zwłaszcza zakres zadań wydziałów ewidencji ludności, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o włączenie się do tej niezwykle pożytecznej społecznie inicjatywy.

Współpraca opiera się na umieszczeniu w urzędach powiatowych, miejskich i gminnych (zwłaszcza w wydziałach ewidencji ludności, wydziałach praw jazdy, czyli w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców), materiałów informujących, o tym dlaczego, jak i gdzie osoby poszkodowane mogą zastrzec utracone dokumenty tożsamości. (drukowane materiały mogą zostać do Państwa przesłane ze Związku Banków Polskich; prosimy tylko o kontakt: nr telefonu i e-mail znajdą Państwo na końcu tego komunikatu)

Bardzo cennym źródłem wiedzy dla mieszkańców gminy byłoby także umieszczenie stosownej informacji na stronach internetowych urzędów, włącznie z banerami i linkiem do strony internetowej Kampanii Systemu DZ www.DokumentyZastrzezone.pl

   
 

Banery internetowe dla Samorządów są do pobrania w dziale:

 Jesteśmy przekonani, że pomoże to wielu osobom zamieszkującym w Państwa regionie, korzystnie wpływając na bezpieczeństwo wszystkich obywateli.

Związek Banków Polskich opracował odpowiednie materiały informacyjne, które może otrzymać każda jednostka samorządowa w Polsce – tak, aby mogła przekazywać informacje mieszkańcom i również w taki sposób dbać o ich bezpieczeństwo.

Aby otrzymać w/w materiały informacyjne (plakaty, naklejki) prosimy o kontakt z:

  • Emilia Ożarowska: tel. (22) 48 68 428;e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.